slayt

GAPTURU

GAP TURU

8-12 EKİM 2019

 

1. Gün: İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN - GAZİANTEP

Değerli misafirlerimiz ile 8 Ekim Salı günü saat 05:00’da Sabiha Gökçen Havalimanında buluşuyoruz. Saat 06:55 uçağı ile Gaziantep Havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Gaziantep havalimanında bagajlarımızı aldıktan sonra grubumuza özel aracımız ve deneyimli personellerimizle birlikte siz değerli misafirlerimizi Gaziantep Havalimanı’ndan alarak Türkiye’mizin kültürel ve coğrafi değerlerlerini keşfetmek ve aynı zamanda da keyifli günler geçirmek için özenle hazırlamış olduğumuz Gaziantep-Nemrut-Şanlıurfa-Mardin-Midyat-Hasankeyf gezimize EBRAR TURİZM’in misafirperverliğinde başlıyoruz ve Gaziantep merkeze doğru yola çıkıyoruz. Hoşgeldiniz kahvaltımızın ardından Zeugma’dan çıkartılan mozaiklerin ve bölgeye ait eserlerin sergilendiği Zeugma Mozaik Müzesi’ni geziyoruz ve şehir merkezine gelerek yapılış tarihi ve uygarlığı bilinmeyen, İlk önceleri gözetleme kulesi olarak inşa edilen Gaziantep Kalesi’ni dışarıdan görüyoruz. Bölgenin en çarpıcı özelliklerinden olan Tarihi Bakırcılar, Demirciler, Nalbantçılar ve Baharatçılar Çarşılarının arasından yürüyüş yapıyor ve serbest zamanımızı burada değerlendiriyoruz. Sonrasında akşam yemeği ve dinlenme için Gaziantep otelimize doğru hareket ediyoruz.

 

2. Gün: GAZİANTEP - HALFETİ - ATATÜRK BARAJI - ADIYAMAN

Otelimizde alacağımız kahvaltı ardından kısa bir yolculukla soyları tükenme tehlikesi altında olan Kelaynak kuşlarının koruma ve üretme çiftliğini ziyaret ettikten sonra Birecik üzerinden huzurlu kent Halfeti’ye gidiyoruz. Halfeti gölünde, Fırat’ın zümrüt yeşilinde özel tekne ile gezinti yapıyoruz. Bir kısmı Birecik Barajı’nın suları altında kalan Savaşan Köyü’nü ve birçok medeniyete uç kale olarak hizmet veren Rum Kale’yi tekne ile gezdikten sonra Adıyaman’a geçiyoruz. Yol güzergâhımızda 817 kilometrekarelik baraj gölüyle ülkemizin en büyük barajı olan Atatürk Barajı’nı görüyoruz ve Adıyaman’a varışımızla birlikte akşam yemeği ve dinlenme için otelimize geçiyoruz.

 

3. Gün: ADIYAMAN - NEMRUT DAĞI - ŞANLIURFA

Otelimizden, günün ilk ışıklarını görmek için, 2150 metre yüksekliğinde Dünyanın 7 harikalarından biri olan ve Unesco Tarafından Dünya Kültür mirası olarak ilan edilen Kral Antiochus Mezarı bulunan Dev heykelleri, Tümülüsü ve Aslan hereskopunu görmek için Nemrut Dağı’na doğru hareket ediyoruz. Ve Güneş’in doğuşunu seyrettikten sonra otele dönüyoruz ve kahvaltımızı alıyoruz. Sonrasında otelden ayrılıp ve Şanlıurfa’ya doğru hareket ediyoruz. Şanlıurfa’da; Hasan Paşa Cami, Mevlid-i Halil Cami, Hz. İbrahim Peygamber’in doğduğu mağara, Mecm-el Bahr, Ayn Züleyha Gölü, Makam Camii, Hz. İbrahim Peygamber’in Nemrut tarafından ateşe atıldığında düştüğüne inanılan makam ve Balıklıgöl ziyaretlerini yapıyoruz. Şanlıurfa’nın otantik çarşıları, Bakırcılar Çarşısı, Bedesten, Sipahi Pazarı, İsot Pazarı ve Gümrük Hanı’nda alışveriş için rehberimizden serbest zaman alıyoruz. Serbest zamanın ardından otele yerleşiyoruz ve Rehberimizin belirlediği saatte buluşarak akşam yemekli sıra gecesine gidiyoruz. Sıra gecesinin ardından dinlenmek için otelimize doğru yola koyuluyoruz.

 

 

 

4. Gün: ŞANLIURFA - HARRAN - GÖBEKLİTEPE - MARDİN

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Hz. Eyyüb Cami ve içerisinde bulunan “Lütfunda hoş, kahrında hoş” diyerek çilesine razı gelip, uzun bir zaman kaldığı sabır makamı olan mağarayı ziyaret ederek, uçsuz bucaksız Harran düzlükleri içinde yapacağımız bir yolculukla adı kutsal kitaplarda da geçen eskinin, bilim ve felsefe yuvası Harran’a varıyoruz. Burada; Harran Höyüğü, Dünyanın ilk İslam üniversitesi olarak bilinen Harran Ulu Cami medresesi ve diğer kalıntıları görerek Karınca Evleri olarak da bilinen geleneksel Harran Evlerinden birini ziyaret ediyoruz. Harran ziyaretimiz sonrası Göbekli Tepe’ye doğru yola çıkıyoruz. Kuş uçmaz, kervan geçmez dediğimiz bir yerde bir çoban tarafından bulunan ve insanoğlunun bilinen tarihini değiştiren, dünya üzerindeki en eski ibadethane olarak belirtilen Göbekli Tepe’yi rehberimizin anlatımlarıyla beraber gezerek Mardin’e hareket ediyoruz. Mardin’de Süryanilerin en kutsal yapılarından biri Deyrulzafaran Süryani Manastırını gezerek olağanüstü güzellikte Mezopotamya ovası manzarası ile Kasımiye Medresesini gezerek dinlenme ve akşam yemeği için otelimize geçiyoruz.

 

5. Gün: MARDİN - MİDYAT - HASANKEYF

Kahvaltı sonrasında Mardin merkez’de bulunan Kırklar kilisesi, dar sokakları ve abbaralı evleriyle otantik Mardin sokakları arasında yapacağımız bir keşif yürüyüşü sonrası Yeşilli ve Ömerli üzerinden yine taş evleri ve çekme gümüş sanatı Telkarı atölyeleri ile ünlü Mardin’in Midyat ilçesine gidiyoruz. Mardin’in bir kopyası olan bu şirin ilçe sokaklarında yapacağımız bir yürüyüşle Kaymakamlık Konukevi olarak kullanılan bir Müze evi geziyoruz. Sıla dizisinin çekildiği ev olarak ünlenen bu ziyaretimiz sonrası gümüşçüler (Telkarı) çarşısında alışveriş turu yapıyoruz. Midyat turu sonrası Dicle nehrinin ikiye böldüğü tarihi şehir Hasankeyf’e gidiyoruz. Birkaç yıl sonra Ilısu barajı suları altında kalacak olan 10.000 yıllık bilinen tarihe sahip bu ilçenin içerisinde ilk durağımız, 1409 yılında Eyyübi Sultanı Selahattin tarafından yaptırılan El Rızk Cami olacaktır. Dicle manzarasında çay içmek için vereceğimiz serbest zaman sonrasında İstanbul’a dönmek üzere Diyarbakır Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz. Saat 19:50 uçağı ile İstanbul Sabiha Gökçen havalimanına gitmek üzere kalkış yapıyoruz ve havalimanında başka bir EBRAR TURİZM organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 2500 TL

 

OTELLERİMİZ

Gaziantep : Teymur continental otel

Şanlıurfa : Nevali otel vb.

Adıyaman : Hilton garden inn otel

Mardin : İzala butik otel

 

 

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • S.Gökçen-Gaziantep/Diyarbakır-S.Gökçen uçak bileti
 • 5 yıldızlı otellerde kahvaltı dahil konaklama
 • Akşam yemekleri
 • Urfa’da Sıra gecesi
 • Halfeti tekne turu
 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
 • Müze ve ören giriş ücretleri
 • Özel araç ile transferler
 • Kokartlı rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri
 • Şahsi harcamalar
 • Otel ekstraları
 • Ücrete dahil olarak belirtilmeyen tüm harcamalar

 

 

Rehberimiz acentemizin onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumu ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.

***Başka bir organizasyonda görüşmek dileğiyle…***