slayt

KUDUS TURU

                                                   3 GECE 4 GÜNLÜK KUDÜS TURU

 

  •   İSTANBUL  / TEL AVİV / YAFA / KUDÜS

Türk Hava Yolları ile Atatürk Havalimanı’ndan  07.45’de  Tel Aviv’e uçuş. Yaklaşık iki saatlik bir yolculuk sonrasında 08.50’de varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından panaromik Tel Aviv turu. Yafa’daki Osmanlı eserlerinden, Bahriye Camii,  Mahmudiye Külliyesi, Karakol Binası ve Çeşme ile Sultan Abdulhamit’in tahta çıkışının 25. yılında yapılan Saat Kulesi’nin görülmesi. Kudüs’e hareket. Kudüs’e varışta Arap nüfusun yoğun yaşadığı bölgedeki 4 yıldızlı otelimize yerleşme. Yürüyerek Mescid-i Aksa ziyareti için Eski Kudüs şehrinin Kanuni tarafından yaptırılan surlardaki Aslanlı Kapı’ya geliş. Sahabi Ubâde bin Samit ve Şeddad bin Evs’in kabirlerinin ziyareti. Hz. Meryem’in doğduğu evin görülmesi. Harem-i Şerif’e geliş. Kubbetüssahra, Mescid-i Aksa Camii, Mescid-i Burak, Mervan Mescidi, Eyyubi, Memlük ve Osmanlı dönemlerinden kalma diğer eserlerin tanıtımı. Akşam ve yatsı namazının edasının ardından yürüyerek otele dönüş. Akşam yemeği.

  •     KUDÜS / ERİHA / ÖLÜ DENİZ

Dileyen misafirlerimizin yürüyerek sabah namazı için Mescidi Aksa’ya gidiş ve dönüşleri. Kahvaltıdan sonra Zeytindağı’nda Osmanlı 4. Ordu karargâhının görülmesi. Selman-ı Farisî ve Rabiatül Adeviyye’nin kabirlerinin ziyareti. Zeytindağı’ndaki panaroma noktasından şehir ile ilgili genel bilgi takdimi. Eski Kudüs şehrinin Hristiyan Mahallesi’nin giriş kapısı olan Yeni Kapı’dan şehre giriş. Hristiyanlarca Hz. İsa’nın çarmıha gerildikten sonra defnolunduğuna inanılan Kıyam Kilisesi’nin görülmesi. Hz. Ömer Mescidi ziyareti. Cuma namazı Mescidi Aksa’da. Yahudiler için dünya üzerindeki en kutsal mekân olan Ağlama Duvarı ile Kanuni Sultan Süleyman’ın yaptırdığı su bendinin görülmesi. Eriha’ya hareket. İsrail-Ürdün sıfır noktasında Hz. Yahya’nın Hz. İsa’yı vaftiz ettiği ve bugün Hristiyanlar için önemli bir Hac merkezi olan Kasr Yahud’da Ürdün Nehri’nde yıkanarak vaftiz olan Hristiyanların görülmesi. İsrailoğulları’nın vaat edilmiş topraklarda savaşla ele geçirdikleri ilk şehir olan on bin yıllık Eriha şehrinin gezilmesi. Dünya’nın en çukur bölgesi olan ve Lut kavminin helak olduğu, içinde hiçbir canlının yaşamadığı Ölü Deniz’in  görülmesi. Yol üzerinde Hz. Musa’nın makamının ziyaret edilmesi. Kudüs’e dönüş. Akşam yemeği otelimizde.

  • 04 Kasım   Cumartesi -    HALİL / BEYTLAHM 

Dileyen misafirlerimizin yürüyerek sabah namazı için Mescidi Aksa’ya gidiş ve dönüşleri. Kahvaltı sonrası Halil şehrine hareket. Bölge halkının 4. Harem olarak vasfettiği Hz.İbrahim, Hz. İshak, Hz.Yakub ve zevcelerinin kabirlerinin bulunduğu külliye ve camiinin ziyareti. Halil şehri içinde Hz. İbrahim’in ilk defa buraya geldiği zaman çadırını kurduğu mekânın görülmesi sonrası Beytlahm şehrine geliş. Hz. İsa’nın doğduğu mağara ve üzerine yapılan kilisenin gezilmesi. Eski Kudüs’te Hz. Davud’un kabri, Hz. İsa’nın havarileri ile son akşam yemeğini yediği mekânın görülmesi. Otelimize dönüş. Dileyen misafirlerimizin  yürüyerek yatsı namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüşleri. Akşam yemeği otelimizde.

  •     KUDÜS / TEL AVİV / İSTANBUL

Dileyen misafirlerimizin yürüyerek sabah namazı için Mescidi Aksa’ya gidiş ve dönüşleri. Kahvaltının ardından otelden ayrılış. Yafa kapısından Eski Kudüs’e giriş. Burada surların yapımında çalışan Bayram Çavuş’un kabrine Fatiha okuduktan sonra Eski Kudüs  şehrinde alışverişler ve kişisel tercihler için serbest vakitler. Tel Aviv Havalimanı’na geliş. Türk Hava Yolları ile  12.15’de İstanbul Atatürk Havalimanı’na uçuş ve   15.30’da varış.

 

  • Fiyatlar            

İki kişilik odada kişi başına                                700 Dolar

Tek kişilik oda farkı                                            200 Dolar

0-2 yaş:                                                              100 Dolar  

2-7 Yaş:                                                              650 Dolar

 

 

  • Oteller

National / St. George Hotel vb.

 

  • Fiyatlara dahil olan hizmetler ;

Türk Hava Yolları ile Atatürk Havalimanı / Tel Aviv / Atatürk Havalimanı uçuş bileti

Zorunlu seyahat sigortası

İsrail vize servis ücreti

Tüm ulaşımlar

Belirtilen otelde konaklama

Açık büfe sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri

Programda belirtilen tüm gezi ve ziyaretler

Yerel rehberlik hizmetleri

Yurt dışı çıkış harcı

Ebrar Turizm rehberlik hizmeti

 

  • Gerekli Evraklar ;

1 adet resim

Pasaportun resimli kimlik sayfasının fotokopisi

Misafir tarafından doldurulmuş vize ve bilgi formu

 

ÖNEMLİ NOT: Pasaportların seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gereklidir.

 

BANKA HESABI

TL HESAP NUMARALARI

TÜRKİYE FİNANS KATILIM BANKASI (OSMANBEY ŞB.)       TR 82 0020 6002 1000 0068 8200 02

KUVEYT TÜRK KATILIM BANKASI (SANCAKTEPE ŞB.)  TR14 0020 5000 0000 8948 2000 27


DOLAR HESAP NUMARALARI

KUVEYT TÜRK KATILIM BANK. (SANCAKTEPE ŞB.)     TR95 0020 5000 0000 8948 2001 21

 

**Türk lirasi tahsilatlarda Merkez Bankası Efektif SATIŞ kuru geçerlidir.

 

KREDİ KARTI İLE ÖDEMELER

KUVEYT TÜRK   5 TAKSİT

TÜRKİYE FİNANS  9 TAKSİT

 

İPTAL MÜEYYİDLERİ

  • Hangi aşamada olursa olsun hava yollarına ve otellere yapılan ön ödemeler ile vize harcamalarının geri iadesi yoktur.
  • Tur’un başlamasına 20 gün kala yapılan iptal / değişikliklerde o ana kadar yapılan harcamaların %35’i 20 günden az kalan süreler için ise ücretin tamamı acentaya ödenir.

 

web tasarım ve programlama deSen