3 gece 4 gün

Ulaşım : Uçak ile

Ara transferler : Otobüs ile

GEZİLECEK YERLER:

Trabzon

Uzun göl

Rize

Ayder

Çamlıhemşin

Detaylı Tur Programı

1. Gün

Misafirlerimizi Trabzon Havalimanı’ndan karşılayarak başladığımız turumuzda, ilk durağımız Maçka ilçesi Altındere Köyü’nde bulunan Sümela Manastırı. (Sümela Manastırı şu an tadilat dolayısı ile ziyarete kapalıdır. Bu sebeple yalnıza panoramik olarak görülecektir). Altındere Vadisi’nde Karadağ eteklerinde bulunan ve Trabzon’un simgelerinden olan bu manastır gezisinden sonra, sırasıyla Ayasofya Müzesi ve Atatürk Köşkü gezecek, ardından da Boztepe gezisi yapacağız.

Daha sonra Trabzon’a 99 km mesafede yer alan, Türkiye’nin yağmur ormanlarının bulunduğu Soğanlı ve Kaçkar sıradağlarının birleşimindeki Uzungöl’e hareket edeceğiz. Uzungöl’de yapılacak suni şelaleler gezisinin ardından göl kenarındaki otelimize dönerek, odalara yerleşecek ve akabinde Uzungöl kenarında doğayla iç içe unutulmaz bir yürüyüş yapacağız.

2. Gün

Sabahın erken saatlerinde yapacağımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılarak Uzungöl’e veda edecek ve çayın başkenti olan Rize’ye doğru hareket edeceğiz. İlk olarak, son dönemlerin turizm merkezlerinden biri haline gelen Çayeli İlçesi’ne gideceğiz. Burada; ilçeye 12 km uzaklıkta bulunan, kaynağını dağlardan alarak kayalar üzerinden uzun bir yol kat edip gelen ve 60 – 70 metre yükseklikten yatağına dökülen meşhur Ağaran Şelalesi’ni gezeceğiz. Eşsiz bir manzaraya sahip Ağaran Şelalesi gezimizin ardından yenilecek öğle yemeği sonrası ise, Kaçkar Dağları eteklerindeki Ayder Yaylası’na doğru hareket edeceğiz.

Muazzam bir atmosfere sahip olan Ayder Yaylası gezimizde; Çat Vadisi üzerinde bulunan Şenyuva Köyü, Çinçiva Köprüsü ve Çinçiva kahvesi gibi ikonlaşan noktalarda fotoğraf molaları vereceğiz. Daha sonra Fırtına Deresi’nin batı kısımlarındaki yamaçlarına kurulan, dere yatağından 150 metre yükseklikteki Zilkale ziyareti ile turumuza devam edeceğiz. Zilkale’nin ardından tekrar Ayder Yaylası’na giderek Kalegon, Gelintülü Şelalesi ve Ayder çayırlarında serbest zaman geçireceğiz. Sonrasında da akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket edeceğiz.

3. Gün

Otelimizde yapacağımız açık büfe kahvaltısının ardından, benzersiz orman örtüsü ve zengin flora çeşitliliğiyle, her mevsim bambaşka bir güzelliğe bürünen Borçka Karagöl gezisi için yola çıkacağız. Büyüleyici atmosferi ile görenleri kendisine hayran bırakan Borçka Karagöl gezimiz esnasında, göl kenarında ve çevresinde huzur dolu, unutamayacağınız yürüyüşler yapacağız. Ardından turumuz Muratlı Barajı gezisi ile devam edecek ve günümüz Çoruh Nehri üzerinde yapacağımız zipline aktivitesi ile sonlanacak. Daha sonra akşam yemeği ve konaklama için ise otelimize döneceğiz.

4. Gün

Sabah otelde yapılan açık büfe kahvaltı sonrası turumuzun dördüncü günü, Rize Kalesi gezisi ile başlayacak. Rize’nin seyir tepesi olarak sayılan Şahin Tepesi de bu civarda görülmesi gereken bir diğer nokta. Şahin Tepesi’nin ardından çam ağaçları ile donanmış bol oksijenli Arapdüzü gezisiyle Karadeniz’in benzersiz havasına doyacak ve günü burada tamamlayacağız. Daha sonra siz değerli misafirlerimizi, bir başka organizasyonda tekrar görüşmek üzere Trabzon Havalimanı’na uğurlayacağız.