slayt

Umre Detay

Tur Listesine Dön

Grubumuz dolmuştur ilginize teşekkür ederiz.

43 .Tur 7 Gece 8 Gün Sömestr Umresi

Tarih Parkur Otel
27 Ocak 2018 İstanbul - Cidde

Mekke Millenium (Hilton)

Medine Hilton

31 Ocak 2018
03 Şubat 2018 Medine - İstanbul
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
2000
3 Kişilik Odada
Kişi Başı
1950
Tek Kişilik Odada
Kişi Başı
2950

Tur Programı

    

GÜNLÜK PROGRAM

7 Gece 8 Günlük

 

1. Gün - İSTANBUL / CİDDE / MEKKE-İ MÜKERREME

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Ebrar Turizm görevlilerimizle saat 10:00’da buluşma (Erkeklerin ihram ve terliklerini ayrı bir çantada getirmeleri önerilir)  Bilet ve bagaj işlemlerinin yapılması ve ihrama girme. Saat 12:50’de Türk Hava Yollarının TK 92   sefer sayılı uçağı ile Cidde’ye uçuş (yaklaşık 4 saat). Bagaj ve gümrük işlemlerinden sonra Cidde Hava alanında temsilcimiz tarafından karşılanma ve Mekke’ye hareket. Otelimize yerleştikten sonra toplu olarak çevre tanıtımı ve umre ibadetinin edası. Allah Umrenizi kabul etsin. Akşam yemeği otelimizde.

2. Gün - MEKKE-İ MÜKERREME

İbadet için serbest gün. Sabah kahvaltısı ve Akşam yemeği otelimizde.

3. Gün – MEKKE-İ MÜKERREME

Sabah kahvaltısından hemen sonra görevlilerimizin bildirmiş olduğu saatte otel lobisinde buluşma. Mekke çevresinde bulunan Sevr Dağı, Arafat, Müzdelife, Mina, Şeytan taşlama mahalleri, Nur (Hira) Dağı, Cenneti Mualla Mezarlığı, Cin Mescidi ve Peygamber Efendimizin doğduğu evin bulunduğu bölgeyi ziyaret. Akşam yemeği otelimizde.

4. Gün - MEKKE-İ MÜKERREME

İbadet için serbest gün. Sabah kahvaltısı ve Akşam yemeği otelimizde.

5. Gün – MEKKE-İ MÜKERREME / MEDİNE-İ MÜNEVVERE

Sabah kahvaltısından sonra görevlilerimiz tarafından bildirilen saatte eşyaları kapı önüne çıkartma ve otel lobisinde buluşma ve Mekke’den Medine’ye karayoluyla hareket. Medine’de temsilcimiz tarafından karşılanma ve Otelimize yerleşme. Toplu olarak çevre tanıtımı ve   Ravza selamlaması. Akşam yemeği otelimizde.

6. Gün - MEDİNE-İ MÜNEVVERE

Sabah kahvaltısı otelimizde. Görevlilerimizin bildirdiği saatte otel lobisinde buluşma ve Medine çevresindeki Uhud şehitliği, İki Kıbleli   Mescid, Hendek harbinin yapıldığı yer, Kuba mescidinin görülmesi. Günün geri kalan kısmı ibadet için serbest gün. Akşam yemeği otelimizde.

7. Gün - MEDİNE-İ MÜNEVVERE

İbadet için serbest gün. Sabah kahvaltısı ve Akşam yemeği otelimizde. Sabah namazı sonrası Baki Kabristanlığını ziyaret.

8. Gün -  MEDİNE-İ MÜNEVVERE / İSTANBUL

Sabah kahvaltısı otelimizde. Görevlilerimizin belirtmiş olduğu saatte   valizlerin kapı önüne bırakılması  ve  Otel  lobisinde  buluşma  İstanbul’a  gitmek  üzere  Medine havalimanına  hareket. Medine’den saat 18:05 ’de Türk Hava Yolları TK 109 sefer sayılı uçağı ile İstanbul’a uçuş. 22:10 varış.

 

*Günlük  olarak  belirtilen  programlarda  yerel  şartlara  göre  ziyaretlerin  saati  ve  günlerinde değişikliler olabilir.

Mekke Millenium (Hilton)

50 mt.

Medine Hilton

50 mt.

Mescid-i Nebevi’ye yürüme mesafesinde bulunun Hilton Medine Oteli, havaalanına araç ile 25 dk uzaklıktadır. 32 metrekarelik odaları ve 52 metrekarelik süitleri ile konuklara çok geniş odalar sunmaktadır. Mescid-i Nebevi manzaralı odalar; konukların manevi duygularına yükselmesine ve daha şevkle ibadet etmelerini sağlar. Şık ve restaurantları ve geniş menüsü ile her damak tadına uygun yemekler kolayca bulunabilir.

web tasarım ve programlama deSen