slayt

Mekke 4 GECE 5 GÜN

GÜNLÜK PROGRAM

4 Gece 5 Günlük

 

1. Gün - İSTANBUL / CİDDE / MEKKE-İ MÜKERREME

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Ebrar Turizm görevlilerimizle saat 10:00’da buluşma (Erkeklerin ihram ve terliklerini ayrı bir çantada getirmeleri önerilir)  Bilet ve bagaj işlemlerinin yapılması ve ihrama girme. Saat 12:50’de Türk Hava Yollarının TK 92   sefer sayılı uçağı ile Cidde’ye uçuş (yaklaşık 4 saat). Bagaj ve gümrük işlemlerinden sonra Cidde Hava alanında temsilcimiz tarafından karşılanma ve Mekke’ye hareket. Otelimize yerleştikten sonra toplu olarak çevre tanıtımı ve umre ibadetinin edası. Allah Umrenizi kabul etsin. Akşam yemeği otelimizde.

2. Gün – MEKKE-İ MÜKERREME

Sabah kahvaltısından hemen sonra görevlilerimizin bildirmiş olduğu saatte otel lobisinde buluşma. Mekke çevresinde bulunan Sevr Dağı, Arafat, Müzdelife, Mina, Şeytan taşlama mahalleri, Nur (Hira) Dağı, Cenneti Mualla Mezarlığı, Cin Mescidi ve Peygamber Efendimizin doğduğu evin bulunduğu bölgeyi ziyaret. Akşam yemeği otelimizde.

3. Gün – MEKKE-İ MÜKERREME / MEDİNE-İ MÜNEVVERE

Sabah kahvaltısından sonra görevlilerimiz tarafından bildirilen saatte eşyaları kapı önüne çıkartma ve otel lobisinde buluşma ve Mekke’den Medine’ye karayoluyla hareket. Medine’de temsilcimiz tarafından karşılanma ve Otelimize yerleşme. Toplu olarak çevre tanıtımı ve   Ravza selamlaması. Akşam yemeği otelimizde.

4. Gün - MEDİNE-İ MÜNEVVERE

Sabah kahvaltısından hemen sonra görevlilerimizin bildirmiş olduğu saatte otel lobisinde buluşma ve Medine çevresindeki Uhud şehitliği, İki Kıbleli Mescid, Hendek harbinin yapıldığı yer, Kuba mescidinin görülmesi. Beyler için İkindi namazından sonra Baki Kabristanlığını ziyaret. Akşam yemeği otelimizde.

5. Gün -  MEDİNE-İ MÜNEVVERE / İSTANBUL

Sabah kahvaltısı otelimizde. Görevlilerimizin belirtmiş olduğu saatte   valizlerin kapı önüne bırakılması  ve  Otel  lobisinde  buluşma  İstanbul’a  gitmek  üzere  Medine havalimanına  hareket. Medine’den saat 18:05 ’de Türk Hava Yolları TK 109 sefer sayılı uçağı ile İstanbul’a uçuş. 22:10 varış.

 

*Günlük  olarak  belirtilen  programlarda  yerel  şartlara  göre  ziyaretlerin  saati  ve  günlerinde değişikliler olabilir.